5 apr. 2008
Zaterdag
10.30 - 16.00 uur
Collendoorn. Aboriginalkunst uit Australië, schilder zelf eens zo! (Christina Boudewijns de Kaste)
Locatie: 'Le Papillon', Jachthuisweg 21, Collendoorn
Toegang € 40,00 incl. koffie, thee, lunch en schriftelijke info.
Organisatie: Christina Boudewijns de Kaste(tel. 0523 - 680 925/06 4149 4932)
www.deklankschaal.nl  



'Le Papillon' Jachthuisweg 21 in Collendoorn gem. Hardenberg

Aboriginalkunst uit Australië

schilder zelf eens zo!

We laten ons door deze speciale natuurkunst inspireren. Bij mooi weer heerlijk buiten in de boomgaard onder het genot van koffie of thee met wat lekkers. In deze prachtige omgeving van de boerderij laten we ons inspireren om ons persoonlijke werkstuk te maken.

De Aborigines doen alsof ze boven het landschap zweven als ze schilderen. Net als een vogel. Belangrijk voor hen is om aan hun kinderen cultuur verhalen door te vertellen om ze levend te houden.

‘De droomtijd’ is hun scheppingsverhaal. Ze vertellen dit via de stippen en lijntjes in hun schilderijen; deze lijken plattegronden en ze schilderen op boombast, hout, steen of in het zand. Vaak worden de aardetinten gebruikt die je in de natuur tegenkomt; de rode en gele okers. Het wit en zwart maken ze van klei en houtskool... Met de figuren beelden ze een berg af, woestijngras of sporen van een dier. Kenners kunnen aan de hand van de afbeeldingen zien waar de kunstenaar woont.

Als je: ' je zangpaden' kent, kun je overleven; kun je adequaat, in contact en gelukkig leven.

In de workshop wordt inzicht in deze cultuur gegeven door legenden, er is een visualisatie - met zachte trom, rainstick of klankschaal- om op deze wijze je leven te bekijken en vervolgens worden deze "zangpaden" in kleur neer gezet vanuit deze cultuurgedachte. Er is er klank van de didgeridoo.

We worden geïnspireerd door het werken op natuurlijke materialen zoals op hout met acrylverf. Verteld wordt over de symboliek van kleur, vorm en materiaal. We nemen onze kunst als herinnering aan deze mooie middag mee naar huis.


Datum zaterdag 5 april 2008 van 10.30 – 16.00 uur.

Kosten 40 euro incl. koffie, thee, lunch en schriftelijke info

Christina Boudewijns de Kaste
0523-680925 06-41494932
www.deklankschaal.nl



Terug