|Actuele catalogus |Bestellen? |Verzendkosten/voorwaarden ||Kunt U geen email versturen?|
|Links |Home |Spirituele Agenda voor Twente |



Zeldzame boeken, 19e eeuw en ouder


--- [Perau, G.L.C.]: L'ordre des Franc-Maçons trahi, et le secret des Mopses révélé
Covers amateuristically replaced. Contains 5 sheets with music, 1 sheet with the masonic ciffre, 5 plates on 3 unfoldable leaves. Plate 6 and 7 appear
paperback, sewed 12mo xxxii, 195, 31 pps., ills., french Amsterdam 1778 moderate (nr: 17958)  Euro   300,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

--- [Verwy, Mejan?]: Feestviering der L.'. La Bien Aimée, ter gedachtenis van het driehonderdjarig jubilé van het Charter van Keulen en het honderdjarig jubilé der stichting van de L.'. De La Paix
Slijtagesporen rond rug. Op 8 pagina's potloodaantekeningen, waarvan 1 pagina in kleur
hardcover, karton 8vo+ 219 blz., nederlands Amsterdam 5835 [=1835] redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 17923)  Euro   200,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Aristofanes: Von Johann Heinrich Voss mit erläuternden Anmerkungen von Heinrich Voss. In drei Bänden
3 volumes in one. A repair-attempt was made to the top of the spine (not entirely successfull), shelfwear. Otherwise good
hardcover, halfleather 8vo 424, 324, 382 pps, german Friedrich Vieweg, Braunschweig 1821 fair/good / no dj (nr: 12754)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Auber, M. l'Abbé: Histoire et Théorie du Symbolisme Réligieux. Avant et depuis le Christianisme
Minimal shelfwear
4 hardcovers, halfcloth 8vo+ vii, 383, 706, 594, 666 pps., french Féchoz et Letouzey, Paris 1884 good/very good / no dj (nr: 15635)  Euro   600,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Blavatsky, H.P.: The Secret Doctrine
vol. I: Cosmogeneses (3rd and rev. ed.), vol. II: Anthropogenesis (3rd and rev. ed.), vol. III: [no subtitle] vol. IV: Index (3rd and rev. ed.),
A few pencilmarkings, vol.II: hinges are beginning to crack, traces of removed adhesive tape (vol.2 only), ageconsistent traces of wear on all volumes
4 hardcovers, cloth 4to- xxii, 740, xvii, 842, xx, 594, 335 pps., english Theosophical Publishing Society 1893, 1893, 1897, 1895 fair / no dj (nr: 14510)  Euro   190,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Bona: Traité du discernement des esprits
Some foxing, some shelfwear
hardcover, halfleather 12 x 19 cm. 431 pps, french Casterman, Tournay 1840 fair/good / no dj (nr: 13026)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Boudewijnse, J.: De wording en de toepassing der Algemeene Bepalingen van 1835
Waarschijnlijk een tijdschriftartikel, later voorzien van een eigen bandje
hardcover, half linnen 8vo 33 blz., nederlands zonder jaar [plm. 1883?] redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 14675)  Euro   4,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Bradwell, James B.: Reprint of Ancient Masonic Rolls of Constitutions copied exactly from the original mss. in the possession of the York Lodge No. 236
One page is loose, it contains a handwritten greeting of the author
hardcover 216 pps, english M.C. Peck & Son, Hull 1894 good (nr: 4608)  Euro   27,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Chassay, Frèdéric-édouard: Le Mysticisme Catholique. Réponse aux Objections de mm. Pauthier, Pierre Leroux, Guizot, Jouffroy, Michelet, Cousin et B. Saint-Hilaire
Front hinge damaged (5 cm.), foxing. Wear to edges. Foxing
hardcover, leather 8vo 422 pps, french Perisse Frères, Paris/Lyon 1850 fair / no dj (nr: 13191)  Euro   150,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Christian, Paul: Histoire de la Magie du monde surnaturel et de la fatalité a travers les temps et les peuples
Mild wear to edges and hinges but for this age in remarkably good condition. Raised bands on spine, gilt on page edges. Illustrated with 16 plates
hardcover, leather 4to- viii, 666 pps, french Furne, Jouvey et Cie., Paris not dated [1870?] good / no dj (nr: 12746)  Euro   500,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Dräseke: Der Bischof Dräseke als Freimaurer. Eine Sammlung seiner Vorträge und Festreden in der Loge. Mit einer biographischen Skizze Dräseke's.
Covers replaced, first few papers not 100% connected Ex libris
hardcover, halfcloth 8vo xlv, 348 pps., german Verlag der heinrichhofen'schen Buchhandlung, Magdeburg 1865 moderate / no dj (nr: 5064)  Euro   35,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Drioux, M.: Précis élémentaire de Mythologie. Greque, romaine, indienne, persane, égyptienne, gauloise et scandinavie
Spine worn
hardcover, halfcloth 9 x 15 cm. 219 pps, french Alexandre de Mat, Bruxelles 1850 fair / no dj (nr: 11556)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Eene vereeniging van vrijmetselaren: Algemeen wijsgeerig, geschiedkundig en biographisch woordenboek voor vrijmetselaren
Banden stijlvol verv., dl 3 houtwormsporen, enk. blz. uit reg. dl. 3 los, copieen van deze pagina's ingeb., enkele aantek., scheurtjes in marges pags
3 hardcovers, half linnen 8vo+ 348, 311, 374 blz., ind., nederlands C.L. Brinkman, Amsterdam 1844 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 16586)  Euro   275,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Elvervelt, H. van: Krispyn Vry-metselaar; blyspel door H. van Elvervelt
Voor- en achterplat en schutbladen zijn geheel vervangen. Bruine vlekken op pagina's. Uiterst zeldzaam
hardcover, half linnen 8vo 88 blz., nederlands Stephanus Knuem, Amsterdam 1772 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 15208)  Euro   395,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Eynatten, Maximilien de: Manuale Exorcismorum, continens instructiones, & exorcismus ad eiiciendos è corporibus obsessis spiritus malignos, & ad quaeuis maleficia depellenda, & ad quascumque infestationes daemonum reprimendas
Large stains on exterior. Contains 5 pages of hand-written notes in latin.
Small scribble on title-page.
The book has recently been repaired: additional paper was dipped to the first 2 and the last 6 leaves, endpapers replaced. Traces of (treated) mould on edge of pages.
hardcover, vellum 10,5 x 16 cm. 359 pps, Latin Plantijn, Antwerpen 1635 fair / no dj (nr: 12093)  Euro   1.350,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Figuier, Louis: Les Mystères de la Science. Vol. 1: Autrefois
Some wear to corners (treated with adhesive tape). Guilt edges
hardcover, cloth 4to+ 647 pps, french Librairie Illustrée, Paris not dated [1893?] fair/good / no dj (nr: 12128)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Findel, J.G.: Geest en vorm der vrijmetselarij
Exterieur vervangen, houtworm
hardcover 8vo 224 blz., nederlands Cohen, Arnhem/Nijmegen 1886 matig / geen stofomslag (nr: 4612)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Findel, J.G.: Les Principes de la Franc-Maçonnerie dans la vie des peuples. Ouvrage-historicophilosophique et étudiant
Boards replaced
hardcover, cloth 8vo+ 195 pps, french Paul Haller, Berne 1884 good / no dj (nr: 18017)  Euro   80,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Frederik, Prins der Nederlanden: Rondschrijven aan de kappittels voor het oprichten van de meestergraad (bouwhut) + rituaal
Een enkele aantekening. Band vervangen
hardcover, half leer 8vo+ 97, 6, 23 blz., nederlands 1820 goed/zeer goed / geen stofomslag (nr: 15209)  Euro   300,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Friederich, G.: De vrijmetselarij en de Jezuitisch-hierarchische propaganda. Geschiedkundige vergelijking
Uitvoerig gerestaureerd exemplaar. Covers en schutbladen geheel vervangen, enkele pagina's aangevuld met nieuw papier. Vochtsporen door boek heen Ex libris
hardcover, linnen 8vo+ 129 blz., frontisp., nederlands Dierderichs, Amsterdam 1839 redelijk / geen stofomslag (nr: 13829)  Euro   70,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Görres: La mystique. Divine, naturelle et diabolique par Görres ouvrage traduit de l'Allemand par M. Charles Sainte-Foi
Foxing. In volume 1 the last free endpaper appears to be missing. Guilt lettering on spine a bit faded
5 hardcovers, halfleather 8vo 425, 356, 457, 531, 487 pps, french Poussielgue-Rusand, Paris 1854 good / no dj (nr: 12096)  Euro   425,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Gratry, A.: Les Sophistes et la Critique
Some foxing. Endpapers are renewed Signed by the author
hardcover, halfcloth 8vo+ 460 pps, french Charles Douniol/L. Lecoffre, Paris 1864 good / no dj (nr: 11624)  Euro   35,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Haanstra, W.F.G.L.: Doel en wezen der vrijmetselarij
Extra omslagbandje toegevoegd
katern 8vo 20 blz., nederlands 1898, 2e druk redelijk/goed (nr: 14349)  Euro   5,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Hartmann, Franz: Occult Science in Medicine
2 quires are partly detached, no missing pages. Some rubbing of front page
hardcover, cloth 8vo+ 100 pps, english Theosophical Publishing Society, London 1893 moderate / no dj (nr: 18101)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Holtrop, W.: Gezangboek voor vrijmetselaren
Opnieuw ingebonden
hardcover, 12mo 540, 16 blz., nederlands J.S. van Esveldt - Holtrop, Amsterdam 1806 goed / geen stofomslag (nr: 10919)  Euro   220,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Horstmann, Joh. Karl/Straus, Karl: Archiv für Freimaurerei, Dritter Band
Opnieuw, enigszins amateuristisch, opnieuw gekaft. Gothisch schrift
hardcover 329 pps, german Schuberth, Hamburg 1845 poor (nr: 4448)  Euro   50,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

J.E.D. (Jac. Elisa Doornik?): Aan die van La Charité, na mijne intrede in hunne Loge
Opnieuw voorzien van kartonnen kaftje
katern 8vo- 8 blz., nederlands 1805 goed (nr: 5263)  Euro   14,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Jansen, E.J.: De vrijmetselarij en de Geschiedenis der laatste eeuwen, een historisch overzicht
Rug zwak, diverse beschadigingen aan exterieur
hardcover, half linnen 8vo+ 201 blz., nederlands Bekker, Amsterdam 1899 matig / geen stofomslag (nr: 4597)  Euro   18,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Jeder, S.C.M.: Geschiedkundige verscheidenheden. Geschiedenis der vrijmetselarij
Spine broken, book is nearly in 2 pieces. Label around spine. Exlibris on titlepage (covering name of author and publisher) Ex libris
paperback, ingenaaid 8vo v, 310 blz., nederlands 1873 matig (nr: 15436)  Euro   17,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Keller, Wilhelm: Geschichte des ekletischen Freimaurerbundes mit einer Einleitung in die Allgemeingeschichte der Fraimaurerei
Foxing, librarystamp on title-page, trace of removed label on front side, shelfwear
hardcover, halfcloth 8vo+ viii, 180 pps., german Ricker'sche Buchhandlung, Gieszen 1857 fair/good / no dj (nr: 17797)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Keller, Wilhelm: Kurzgefasste Allgemeingeschichte der Freimaurerei. Ergänzungsblätter zu der Geschichte der Freimaurerei in Deutschland
pages unevenly trimmed, some damage to spine, a bit of foxing
paperback, sewed 8vo viii, 108 pps., german J. Rieker, Giessen 1860 fair (nr: 18387)  Euro   45,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Kiesewetter, Carl: John Dee, ein Spiritist des 16. Jahrhunderts. Kulturgeschichtliche Studie
Covers replaced, foxing, library stamps, some pages a bit loose. Gothic printing
hardcover, halfcloth 8vo- 77 pps., ills., german Max Spohr, Leipzig 1893 fair / no dj (nr: 17219)  Euro   75,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Klosz, Georg: Bibliographie der Freimaurerei und der mit ihr in Verbindung geseszten geheimen Gesellschaften
The paperback edition is wrapped in a recent hardcover exterior. The "Zweite Nachlese" in inserted between pages 402-403
hardcover, halfcloth 8vo+ xiv, 430, 6 pps., ind., german Johan David Sauerländer, Frankfurt am Main 1844 good/very good / no dj (nr: 17503)  Euro   275,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Klosz, Georg: De vrijmetselarij in hare ware beteekenis uit de oude en echte oorkonden der steenwerkers, masons en vrijmetselaars in het licht gesteld door Georg Klosz (Med.Dr. en Professor)
Linnen is vies, beschadigd en zit gedeeltelijk los. Interieur is redelijk, openingen tussen katernen. Zeldzaam
hardcover, linnen 8vo+ viii, 302 blz., nederlands G.B. van Goor, Gouda 1847 slecht/matig / geen stofomslag (nr: 15883)  Euro   160,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Klosz, Georg: Die Freimaurerei in ihrer wahren Bedeutung aus den alten und ächten Urkunden der Steinmeszen, Masonen und Freimaurer
Foxing, edgewear, exterior a bit stained. Gothic printing
hardcover, cardboard 8vo xii, 35 pps., frontisp., german Heinrich Ehle, Berlin 1855 fair/good / no dj (nr: 17844)  Euro   200,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

La Bruyere, Jean de: Les caractères de La Bruyère précédés d'une notice par M. Suard
The usual wear for a book of this age. Images on spine partly faded due to wear. Endpapers not very clean
hardcover, cloth 8vo+ 443 pps, french Furne, Paris 1840 fair / no dj (nr: 11048)  Euro   60,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

LeFranc, Abt: De opgeligte sluier. De geheime genootschappen die de kerk en den staat bedreigen, ontmaskerd
Bovenzijde ruggen beschadigd, rug deel 2 ingescheurd, etiket op rug van elk deel
2 hardcovers, half leer 8vo 534, 423 blz., nederlands Gebroeders Langenhuysen, 's Gravenhage 1827 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 17151)  Euro   450,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Lucius, Friedrich Salomo: Alte und neue Bundesgrüsze
Exterior seriously stained, interior good. Few traces of woodworm
hardcover, cloth 8vo+ xvi, 168 pps., german Vollrath, Leipzig 1855 fair / no dj (nr: 18573)  Euro   75,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Maistre, Joseph de: Les Soirees de Saint - Petersbourg. Ou entretiens sur le Gouvernement Temporel De la Providence suivus De la Traduction d'un Traité de Plutarque Sur les délais de la Justice Divine
Titlepages of both volumes are replaced by photocopies. Age-consistent traces of use, occasional underlinings (pencil). Generally in good condition
2 hardcover vols, halfcloth 8vo xix, 402, 387, french Emmanuel Vitte, Lyon 1895 fair / no dj (nr: 14684)  Euro   32,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Menestrier, P. Cl. François: La Philosophie Des Images Enigmatiques, Ou Il Est Traité Des Enigmes, Hieroglyphiques, Oracles, Propheties, Sorts, Divinations, Loteries, Talismans, Songes, Centuries De Nostradamus, De La Baguette
Bits of material missing at spine ends. Sppr. 10 pps stained margins, 2 pps marginal tear (no text missing), tear in unfoldable leaf affects 2 images
hardcover 10 x 17 cm. 491 pps., + unnumbered ppps., french Jaques Lions, Lyon 1694 fair / no dj (nr: 17427)  Euro   475,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Milloue, L. de: Le Bouddhisme dans le Monde. Origines, Dogmes, Histoire
Back-page is missing, a few notes, some scribbling and stains on front page
paperback, ingenaaid 8vo- ix, 257 pps., ills., frontisp., french Ernest Leroux, Paris 1893 moderate (nr: 18198)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Mulder, S.I. [vert.]: Orde voor het nieuwjaarsfeest, naar den ritus der Nederlandsch- Portugeesche Israëlieten. Opnieuw in het nederduitsch vertaald, door S.I. Mulder
Pagina's 83 t/m 88 zitten niet in goede volgorde (productiefout), maar geen pagina's ontbreken. Goud op snee. Binnenwerk rug aan voorzijde wat verslet
hardcover, linnen 8vo+ 119, 119, nederlands/hebreeuws S.L. Salzedo, Amsterdam 5609 [=1849] fair/good / no dj (nr: 18100)  Euro   80,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Nicolai, Friedrich: Versuch über die Beschuldigungen welche dem Tempelherrenorden gemacht worden, und über dessen Geheimnisz; Nebst einem Anhange über das Enstehen der Freimaurergesellschaft
vol. 1 orig. cover w. sev. dam. to spine, vol. 2 cover prob. repl., a few notes in ink.
2 hardcover vols 8vo- 215. 249 pps., frontisp., german Berlin und Stetten 1782 moderate / no dj (nr: 17193)  Euro   575,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Olivier, V.L.: Conférences sur l'avenir de l'homme et la fin du munde données a Liege par V.L. Olivier S.J.
A small lable is attached to the front page, another one to the back page
hardcover, cloth 8vo+ 412 pps, french Dessain/Delhomme & Briguet, Liege/Lyon/Paris not dated (1897?) good / no dj (nr: 11328)  Euro   45,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Oosterzee, J.J. van: Het leven van Jezus
3 delen, behalve normale slijtage geen bijzondere beschadigingen
hardcover, leer/karton 8vo+ IX, 597, X, 860, XVI, 649 blz., nederlands Kemink, Utrecht 1846-1849-1851 redelijk / geen stofomslag (nr: 2626)  Euro   80,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Osterwold, Dr. Wilhelm: Johanniskränze. Maurerische Reden, Sprüche und Gedichte in der L. zum goldnen Kreuz zu Merzeburg und in benachbarten Schwesterlogen gesprochen und gesungen
First free endpaper is detached but present. Wear to hinges, some shelfwear
hardcover, cloth 12mo viii, 266 pps., german Vries, Leipzig 1860 fair / no dj (nr: 18526)  Euro   90,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Paracelsus [= Teophrastus Bombastus von Hohenheim]: Astronomia Magna: Oder die ganze Philosophia sagax der grossen und kleinen Welt, Darinn er lehrt des gantzen natürlichen Liechts vermögen, und unvermögen, auch alle philosophische und astronomische Geheimnissen der grossen und kleinen Welt
Modern antique style leather binding with raised bands, gilt dec. & green and red label. New endpapers, margins wormholed and in num. places rep. w. (small) pieces of paper, some scribbling on ti-p. (partly erased & leaving small holes), a few marg. stains, margins cut
hardcover, leather 4to german M. Lecher for H. Feyerabend, Leipzig 1st ed. 1571 fair/good / no dj (nr: 14685)  Euro   8.000,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Philippe, Le Frère: Méditations sur les Fins Dernieres. Suivies des Méditations sur le Péché et le Sacrament de Pénitence
Trace of removed label on front page. Library-stamp on title page
hardcover, halfleather 8vo- 316, 144 pps, french Poussielgue/Beau Jeune, Paris/Versailles 1866, 2nd ed. good / no dj (nr: 11402)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Rebold, Emmanuel: A General History of Freemasonry, based upon the ancient documents relating to, and the monuments erected by this fraternity, from its foundation in the year 715 B.C. to the present time
Exterior stained, endpapers replaced
hardcover, cloth 8vo+ 432 pps., ills., frontisp., english American Masonic Publishing Association, Cincinatti 1870 fair / no dj (nr: 17149)  Euro   90,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Ruijsch, A.: Acasia Loveren. Kleine verzameling van nieuwe Mac.'. gezangen voor Nederlandsche V.'.V.'.M.'.M.'.
Stempel op voorpagina, plm. 10 vellen enigszins ingescheurd. Vrij veel vlekjes. Niet in Wolfstieg
katern 8vo+ plm. 70 blz., nederlands Vürtheim, Rotterdam 1849 redelijk (nr: 17154)  Euro   135,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Santo-Domingo, M.: Tablettes Romaines
A few library-stamps. Some wear to hinges, otherwise good. Contains a remarkable Ex-Libris from "Charles Baron de la Barre de Flandre". Ex libris
hardcover, halfleather 16mo 318 pps, french Aug. Wahlen, Bruxelles 1824, 2nd ed. good / no dj (nr: 11565)  Euro   180,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Scaramelli, Jean-Baptiste: Le directoire mystique. Traité de la direction des ames que dieu conduit par la voie de la comtemplation suivi du traité du discernement des esprits
Damaged label on spine of volume 1. Stains near bottom of spine of both volumes
2 hardcover vols, halfleather 12 x 18 cm. 568, 641 pps, french Casterman, Tournai 1863 fair/good / no dj (nr: 13025)  Euro   80,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Schouten, Jan: De Vrijmetselarij, in drie zangen
Rug aan boven- en onderzijde open. Enige slijtage aan boekblok. Is wel compleet
hardcover, half leer 8vo+ vi, 130 blz., nederlands J. Immerzeel Jr., Rotterdam 1819, 2e druk matig / geen stofomslag (nr: 18030)  Euro   75,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Segaud, F.: Une Manifestation diabolique (1890 - 1891). étude sur le caractère de faits merveilleux
Front and back covers are missing. They are replaced with paper
paperback, sewed 8vo 287 pps, french Emanuel Vitte, Lyon 1899 fair (nr: 11096)  Euro   12,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Simonsz, Arend Fokke: Het Horoskoop der statistische, politieke en oeceonomische wereld, getrokken in slagtmaand des jaars 1810. Eene ironiesch-komische geestvrucht van Arend Fokke Simonsz. En door hem, destijds, in eene verhandeling, voorgedr. id maatschappij d. verdiensten
Omslag verdwenen
paperback, ingenaaid 8vo+ 34 blz., nederlands A.B. Saakes, Amsterdam 1814 matig (nr: 17165)  Euro   50,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Taxil, Léo: De geheimen der vrijmetselarij ontsluierd door Léo Taxil (Gabriel Jogand Pagès) Oud-Lid der parijsche Loge "Les Amis de l'Honneur Français" van het Groot Oosten van Frankrijk. Voor Nederland bewerkt en voorzien van een aanhangsel over de Nederlandsche etc
Recent van nieuwe (stijlvolle) band voorzien, 10 illustraties ontbreken, tekst is geheel compleet
hardcover, half linnen 4to- 1038 pps., ills., nederlands J.W. van Leeuwen, Leiden 1890 goed / geen stofomslag (nr: 16588)  Euro   200,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Trentowski, F.B. von: De vrijmetselarij geschetst in hare zedeleer
Forse slijtage rond rug, schade aan exterieur en begin boek door vocht. Voorpagina aangevreten door vocht. Boek is wel intact Ex libris
hardcover, half linnen 8vo viii, 282 blz., frontisp., nederlands Van Hoogstraten & Gorter, Zwolle 1874 matig / geen stofomslag (nr: 14126)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

Trentowski, Ferdinand Bronislaw von: Die Freimaurerei in ihren Wesen und Unwesen
Covers replaced, rare
hardcover, halfleather 8vo+ xxiii, 393 pps., ills., german Brockhaus, Leipzig 1873 good/very good / no dj (nr: 17198)  Euro   180,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Vertot, R.A. de: Histoire des chevaliers hospitaliers de S. Jean de Jérusalem, appelés depuis chevaliers de Rhodes, et aujourd'hui chevaliers de Malthe
Spine is a bit stiff, some damage to top of spines, library plate and stamp inside. Browning to some of the pages. Generally in good condition.
hardcover. 7 vols, 12mo 3180 pps, french Leclerc, Paris 1778 good (nr: 5769)  Euro   700,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

White, William Henry: Constitutions of the Antient Fraternity of Free and Accepted Masons. Containing the Charges, Regulations, &c. &c.. Published by the Authority of the United Grand Lodge, By William Henry White as Grand Secretary
Somewhat stained and bumped
hardcover, cloth 8vo+ viii, 140 pps., 12 ills., english 1853 fair / no dj (nr: 18177)  Euro   75,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Wolson, Thomas: De metselaar ontmomd of het rechte geheim der vrij-metselaaren ontdekt: In allen deele oprechtelijk, en zonder achterhouding, beschreeven door Thomas Wolson, een' geweezen' vrij-metselaar
Sleets exemplaar, pagina's in hoeken sterk verkleurd, oring. band. Zeldzaam
paperback, ingenaaid 12mo 96 blz., 3 uitvouwbare kopergravures, nederlands 1805 [vlgs. vrpag. 1806] redelijk (nr: 17924)  Euro   400,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Zaccone, P.: Histoire des Societes Secretes. Politiques et Religieuses
A few pages are missing, many pages are repaired by tape. Extensive wear. Nevertheless an interesting book with beautifull illustrations
hardcover plm.1400 pps, french Artheme Fayard, Paris 1867? poor (nr: 5768)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Ansprachen des Ordens & Meisters. 1870 - 1874
Ansprache bei der Säkularfeier der Grossen Landesloge am 24. Juni 1870 (and others)
Corners a bit bumped
hardcover, cloth 8vo+ 29 pps, german 1874 good / no dj (nr: 14678)  Euro   9,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Gezangen in gebruik bij de Loge de Noordstar te Alkmaar
Handgeschreven liederenbundel zonder noten
Enkele pagina's zijn aan de bovenzijde bijgesneden, hierdoor lichte aantasting van enkele paginanr's, openingen tussen de katernen. Namen op voorblad
Schriftje 8vo 29 blz., nederlands Manuscript zonder jaar [begin 19e eeuw] redelijk (nr: 15255)  Euro   350,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Het Zestigjarig Jubelfeest van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlanden, als Groot-Meester nationaal der Orde van Vrijmetselaren in het Koninkrijk der Nederlanden, onderhoorige kolonien en landen, gevierd 27 julij 1876
Rug en hoeken beschadigd, enige slijtage aan verbinding boekblok-rug. Met fraaie uitvouwplaat
hardcover, karton 4to- 170 blz., nederlands Gebr. Giunta d'Albani, 's-Gravenhave 1877 redelijk / geen stofomslag (nr: 18388)  Euro   125,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Historical Sketch and Centennial Anniversary of the Washington Lodge A.F. and A.M. 1796-1896
Some wear, exterior very!! smudgy
hardcover, cloth 4to 255 pps, english The Lodge, Roxbury 1896 poor / no dj (nr: 4677)  Euro   55,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Instruction pour le premier grade symbolique du rit moderne. Grade d'apprenti
Boards and endpapers replaced. 1 blank page inserted. Margins are propably cut
hardcover, halfcloth 9 x 15 cm. 45 pps, french Le Silence, Au Compas 5839 good/very good / no dj (nr: 15982)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Isis. Geschrift van en voor Vrij-metselaren. No. 1 en 2
Beide nummers samengevoegd in 1, later toegevoegde, band
hardcover, linnen 8vo+ 84, 104, nederlands M. Westerman, Amsterdam 1816, 1818 goed / geen stofomslag (nr: 18176)  Euro   150,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Jaarboekje voor Nederlandsche Vrijmetselaren 5898
In originele band, slechts zeer beperkte slijtage
hardcover, linnen 8vo- lxxii, 184 blz., nederlands Gebr. Giunta d'Albani, 's-Gravenhave zonder jaar goed / geen stofomslag (nr: 17925)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Le Don Quichotte Philosophe ou les aventures de l'avocat hablard
hardcover, halfcloth 8vo+ 488 pps, french Tournai 1848 good / no dj (nr: 11047)  Euro   65,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen

---: Memorie van antwoording hakende het ontwerp van de Algemeene Wet der Orde van Vrijmetselaren onder het Groot-Oosten der Nederlanden
Stickertje op voorpagina, enkele stempels
paperback, ingenaaid 8vo+ 57 blz., nederlands (1876?) redelijk (nr: 4870)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Reglement voor de broederschap der Vrijmetselaren, in het Koninkrijk der Nederlanden, behoorende tot de Groote Loge van Bestuur, gevestigd te 's Gravenhage, ingevolge artikel 43 der statuten voor de Vrijmetselaars-orde in het Koninkrijk der Nederlanden
Lichte slijtage aan bindwerk, een enkele potloodaanstreping, etiket op voorpagina
hardcover, half linnen 8vo 43 blz., nederlands 5824 [1824] / geen stofomslag (nr: 17152)  Euro   100,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Sarsena of de volmaakte bouwmeester behelzende den oorsprong en de inrichting der Vrijmetselaars-orde beschreven en medegedeeld door eenen broeder vrijmetselaar
Van nieuwe band voorzien, potloodaantekeningen
hardcover, linnen 8vo- 210 blz., nederlands D. Bolle, Rotterdam zonder jaar [plm.1880?], 4e druk matig / geen stofomslag (nr: 4664)  Euro   27,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Sarsena, oder der volkommene Baumeister. Enthaltend die Geschichte und Entstehung des Freimaurerordens und die verschiedenen Meinungen darüber, was er in insern Zeiten sein könnte; was eine Loge ist; Die Oeffnung und Schlieszung derselben; etc.etc.
Covers replaced, gothic printing Ex libris
hardcover, cloth 8vo+ viii, 223 pps., german Brockhaus, Leipzig 1882, 10th printing good / no dj (nr: 18031)  Euro   40,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Teekenplank, bij brs Groot-Officieren ontvangen ter verantwoording hunner circulaire van den 18 D.'. der 8 M.'. van het jaar des W.'. L.'. 5840
Nieuw ingebonden
hardcover, half linnen 8vo+ 207 blz., nederlands (plm. 1840) goed / geen stofomslag (nr: 4841)  Euro   90,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: The Freemason's Magazine and Masonic Mirror Vol. V. august 1858, nrs. 31, 32, 33, 34
hardcover, halfcloth 8vo 192 pps, english Bro. Henry George Warren, London 1858 good / no dj (nr: 17960)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: The Freemason's Magazine and Masonic Mirror Vol. V. december 1858, nrs. 48, 49, 50, 51, 52
hardcover, halfcloth 8vo 229 pps, english Bro. Henry George Warren, London 1858 good / no dj (nr: 17961)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: The Freemason's Magazine and Masonic Mirror Vol. V. july 1858, nrs. 27, 28, 29, 30
hardcover, halfcloth 8vo xi, 192 pps., english Bro. Henry George Warren, London 1858 good / no dj (nr: 17959)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: The Freemason's Magazine and Masonic Mirror Vol. V. october 1858, nrs. 40, 41, 42, 43
hardcover, halfcloth 8vo 202 pps, english Bro. Henry George Warren, London 1858 good / no dj (nr: 17963)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: The Freemason's Magazine and Masonic Mirror Vol. VI. february 1859, nrs. 5, 6, 7, 8
Text on spine says 1858 (which is in error), tear in first free endpaper
hardcover, halfcloth 8vo 192 pps, english Bro. Henry George Warren, London 1859 good / no dj (nr: 17962)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Thet Oera Linda Bok
Dit is de ORIGINELE 2e druk waar de herdruk van Couvreur op gebaseerd is
Zeer beperkte gebruikssporen, enige slijtage op de hoeken. Klein vlekje op titel op de rug. Ex-libris
hardcover XXXVIII + 253 blz., nederlands Kuipers, Leeuwarden 1876, 2e druk goed / geen stofomslag (nr: 6863)  Euro   275,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Wetboek voor de Hooge Graden
Rug vervangen door linnen, schutbladen vervangen, leeftijdconforme slijtage
hardcover, leer/karton 4to 68 blz., nederlands zonder jaar [plm. 1835] redelijk / geen stofomslag (nr: 17377)  Euro   550,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

|Actuele catalogus |Bestellen? |Verzendkosten/voorwaarden ||Kunt U geen email versturen?|
|Links |Home |Spirituele Agenda voor Twente |
Wij zijn altijd geïnteresseerd in inkoop