|Actuele catalogus |Bestellen? |Verzendkosten/voorwaarden ||Kunt U geen email versturen?|
|Links |Home |Spirituele Agenda voor Twente |



Vrijmetselarij, geschiedenis


Baigent, Michael/Leigh, Richard: The Temple and the Lodge

pocket 414 pps., ind., ills., english Corgi, London 1990 good/very good (nr: 18985)  Euro   8,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Berge, J.J. van den: Bijdrage tot de geschiedenis van de afdeeling van de meestergraad der nederlandsche vrijmetselarij

Balpenkrabbeltje op voorpagina
katern, 4to- 67 blz., nederlands 195, 4e uitg. redelijk/goed (nr: 14396)  Euro   7,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Berge, J.J. van den/Keverling Buisman, H.A.: Bijdrage tot de geschiedenis van de afdeling van de meestergraad der nederlandse vrijmetselarij

Vage potloodskribbels en vlekje op voorblad. Van de oprichting af tot 1 maart 1955 en van 1 maart 1955 tot 1 januari 1962
paperback, ingenaaid, 4to- 64 blz., nederlands 1962, 5e druk goed (nr: 9571)  Euro   15,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Bernheim, Alain: Les débuts de la franc-maçonnerie à Genève et en Suisse

Signed by the author
paperback, sewed 8vo+ 674 pps, ind., french Slatkine, Genève 1994 good/very good (nr: 13842)  Euro   200,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Boos, H.: Geschichte der Freimaurerei

Exterior somewhat stained, interior very good
hardcover, cloth 8vo+ v, 429 pps., ind., german H.R. Sauerländer, Aarau 1906, zweite Auflage fair/good / no dj (nr: 18250)  Euro   75,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Borneman, Henry S.: Early Freemasonry in Pennsylvania

Spine is open, wear at edges
hardcover, cloth 4to- 103, 16 pps + many fascimile pages, english The Grand Lodge of Free and Accepted Masons of Pennsylvania, Philiadelphia 1931 moderate / no dj (nr: 13801)  Euro   25,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Borrie, Dr. G.W.B.: S.M. Hugo van Gijn, regent en vrijmetselaar

Speciaal nummer van Thoth: 27(1976)1-2, vlelkje op voorpagina Getekend door de auteur
paperback, ingenaaid, 8vo+ 78 blz., ills., nederlands Maçonnieke Stichting Ritus en Tempelbouw, Voorburg 1976 goed/zeer goed (nr: 17823)  Euro   8,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Brouwers, Alphonse: L'action de la franc-maçonnerie dans l'histoire moderne

Spine repaired with tape, label on front page, name inscribed on front page. Catholic study
paperback, sewed 8vo+ 172 pps, french Dessain, Liége 1892 poor (nr: 7344)  Euro   30,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Castells, F. de P.: Antiquity of the Holy Royal Arch

A very good copy, a name has been inscribed, there is one stamp, and one of the first pages is scratched (a name removed?)
hardcover, cloth 12mo 299 pps, english Lewis (Masonic Publishers), London 1960 very good / no dj (nr: 7252)  Euro   55,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Chudley, Ron: Thomas Dunckerley. A Remarkable Freemason

hardcover, cloth 8vo 188 pps, english Lewis (Masonic Publishers), London 1st ed. 1982 very good / dj good (nr: 10884)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Claudy, Carl H.: The Master's Book

Traces of removed label on front page
hardcover, cloth 16mo+ vii, 122 pps., english Temple, Washington 1964 moderate / no dj (nr: 18572)  Euro   10,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Clavel, F.T.B.: Geschiedenis der vrijmetselarij en der geheime genootschappen van vroegeren en lateren tijd. naar het Fransch, versierd en opgehelderd door 25 fraaije staal-gravures

Band en schutbladen vervangen
hardcover, linnen 4to iii, 407 blz., ills., frontisp., nederlands G.B. van Goor, Gouda 1843 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 19640)  Euro   90,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Clegg, Robert Ingham: Mackey's History of Freemasonry

Monumental edition with gilt page edges. Exteriors mildly stained, moderate shelfwear
7 hardcover vols, cloth 4to+ 2376 pps., ills., ind., english The Masonic History Company, Chicago 1921 fair/good / no dj (nr: 18280)  Euro   275,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   More information

Daynes, Gilbert W.: The Birth and Growth of the Grand Lodge of England 1717 - 1926

Laminated, binding suffered a little
hardcover, cloth 8vo 187, 5 pps., ind., frontisp., english The Masonic Record, London 1926 fair / no dj (nr: 19348)  Euro   15,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Draffen of Newington, George: The Royal Order of Scotland. The Second Hundred Years

A few stamps and library-codes on title-page and first flyleaf, trace of removed label on spine
hardcover, imitation leather 8vo iv, 130 pps., ills., english The Grand Secretary, Edinburgh 1977 fair/good / no dj (nr: 20456)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Findel, J.G.: De grondstellingen der vrijmetselarij in den gang der geschiedenis

Tekst op rug vervaagd, slijtage aan boven- en onderzijde rug
hardcover, half linnen 8vo 168 blz., nederlands Cohen, Arnhem zonder jaar, 3e druk matig / geen stofomslag (nr: 16641)  Euro   8,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Findel, J.G.: Geschichte der Freimaurerei von der Zeit ihres Entstehens bis auf die Gegenwart. Dritter Band aus: Schriften über Freimaurerei

Covers replaced, minimal trace of wood wurm, tear in title page
hardcover, halfcloth 8vo viii, 343, vi, 345 pps., ind., german J.G. Findel, Leipzig 1883 fair/good / no dj (nr: 22470)  Euro   110,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Findel, J.G.: Geschichte der Grossloge zur Sonne in Bayreuth

Covers and endpapers replaced
hardcover, cloth 8vo 198 pps, german private edition 1897 good / no dj (nr: 17670)  Euro   35,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Findel, J.G.: Geschiedenis der Vrijmetselarij

Covers en schutbladen vervangen. Een enkele aanstreping
hardcover, half leer 8vo+ xliv, 867 blz., ind., nederlands Plantenga, Zutphen 1875 goed / geen stofomslag (nr: 19798)  Euro   200,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Fleming, Donald M.: "The first twenty years" (1964-1984), Official history of the Scottish Rite Charitable Foundation of Canada

paperback 8vo+ 166 pps, english zj good (nr: 4848)  Euro   10,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Fox, Thomas Lewis c.s.: Freemasonry, An Account of the Early History of Freemasonry in England

Some damage to spine, a piece of text on the front page is blacked out
hardcover, cardboard 12mo 62 pps, english Reeves and Turner, London 1872 fair / no dj (nr: 4613)  Euro   14,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Frederik, Prins der Nederlanden: Rondschrijven aan de kappittels voor het oprichten van de meestergraad (bouwhut) + rituaal

Een enkele aantekening. Band vervangen
hardcover, half leer 8vo+ 97, 6, 23 blz., nederlands 1820 goed/zeer goed / geen stofomslag (nr: 15209)  Euro   300,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Gould, Robert Freke: Beknopte geschiedenis der vrijmetselarij. Nederlandsche overzetting naar de uitgave van 1903, gewijzigd en aangevuld tot op het jaar 1911, door H.J. van Ginkel, 30

In nieuwe (nette) band gezet
hardcover, half linnen 4to- xiii, 391, xviii blz., ind., ills., nederlands Theosofische Uitgeversmaatschappij, Amsterdam 1911 goed / geen stofomslag (nr: 21667)  Euro   30,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Gould, Robert Freke: Beknopte geschiedenis der vrijmetselarij. Nederlandsche overzetting naar de uitgave van 1903, gewijzigd en aangevuld tot op het jaar 1911, door H.J. van Ginkel, 30

Gesplastificeerd, rug vervangen door plastic tape, slijtage. Geen fraai exemplaar, maar wel compleet
hardcover, karton 4to- xiii, 391, xviii blz., ind., ills., nederlands Hermes, Amsterdam 1911 matig / geen stofomslag (nr: 15018)  Euro   15,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Gould, Robert Freke: The Concise History of Freemasonry. Revised and brought up to date by Frederick J.W. Crowe

Ex libris
hardcover, cloth 8vo+ xiv, 371 pps., ind., ills., frontisp., english Gale & Polden, London 1951 good/very good / dj slightly damaged (nr: 21313)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Gould, Robert Freke: The history of Freemasonry. Its antiquities, symbols, constitutions customs etc.. Embracing an investigation of the records of the organisations of the fraternity in England, Scotland, Ireland, British colonies, France, Germany and the United States

Some damage to top of spine vol. 1. Some rubbing and a few stains. A few pages from vol. 1 are detched, but no pages are missing, 1 page in vol. 5 and one page in vol. 6 is semi-detached,
6 hardcover vols, cloth 4to+ appr. 1500 pps., ind., ills, frontisp., english Caxton, London not dated fair / no dj (nr: 20973)  Euro   225,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   More information

Grantham, John A.: History of the Grand Lodge of Mark Master Masons of England and Wales and the Dominions and Dependencies of the British Crown

"This issue is limited to 800 copies each of which was to have been signed by the author. Owing to V.W.Bro. Grantham's untimely death, however, a facsimile signature is substituted - J.A. Grantham Copy No. 473"
hardcover, cloth 8vo+ xiv, 264 pps., ind., bibliogr., ills., english Lewis (Masonic Publishers), London 1960 good/very good / dj fair (nr: 22771)  Euro   70,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Groenman, Sj.: Vrijmetselarij in Twente

Licht vouwspoor
paperback, ingenaaid, 8vo+ 48 blz. ills., nederlands Loge "De Troffel", Hengelo zonder jaar goed (nr: 22862)  Euro   7,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Hageman Jcz., J.: Geschiedenis der Vrijmetselary, in de oostelijke en zuidelijke deelen des aardbols. Eerste tijdvak loopende tot 5799

Nieuw ingebonden, enkele stempels
hardcover, linnen 8vo+ 165 blz., nederlands Thieme Kolff, Soerabaja 1866 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 22270)  Euro   120,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Handfield-Jones, R.M.: A new and Comprehensive History of the Grand Lodge of Mark Master Masos of England and Wales and the Dominions and the Dependencies of the British Crown, 1856 - 1968

hardcover, cloth 8vo 188 pps, english 1969 good / no dj (nr: 10459)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Hanrath, Joh.J. (ea): De beoefening der Koninklijke Kunst in Nederland. Een cultuurgeschiedkundige platenatlas der Vrijmetselarij in Nederland

Spoor van label op rug. Licht vochtspoor langs rand pagina's
paperback, ingenaaid folio plm. 200 blz., nederlands 1971 goed (nr: 3313)  Euro   17,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Headings, Mildred J.: French Freemasonry under the Third Republic

Some wear to spine
paperback, sewed 8vo+ 314, xiv pps., ind., frontisp., english Johns Hopkins Press, Chicago 1949 fair/good (nr: 18319)  Euro   40,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Heijmans, B.: Beknopte geschiedenis der vrijmetselarij (Benevens een fragment uit een brief van Dr. J. Helder)

In fraaie nieuwe band gezet, stempel of titelpagina
hardcover, 8vo 115 blz., nederlands A.W. Bruna en Zoon, Utrecht 1901 goed / geen stofomslag (nr: 21582)  Euro   27,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Heldmann, Friedrich: Die drey aeltesten geschichtlichen Denkmale der teutschen Freymaurerbruderschaft samt Grundzügen zu einer allegemeinen Geschichte der Freymaurerey

Wolfstieg 5409. 2 labels on spine, label with title is damaged. Ex libris on title page
paperback, sewed 8vo 588 pps, german Sauerländer (comm.), Arnau 1819 fair (nr: 22729)  Euro   250,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   More information

Herrington, R.W. Bro. Walter S.: The History of the Grand Lodge of Canada in the Province of Ontario 1855-1930

Some stains on front page, spine slightly faded, a bit of wear to extremities
hardcover, cloth 8vo 354 pps., ills., english Robert Duncan, Hamilton 1930 fair/good / no dj (nr: 22732)  Euro   32,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Hofman, W.B.I. (en anderen, redactie): Vijf-en-twintig jaren Vrijmetselarij in Nederland volgens de werkwijze der Orde van het Heilig Koninklijk Gewelf

paperback, ingenaaid, 8vo- 124 blz., ills., frontisp., nederlands Orde van het Heilig Koninklijk Gewelf, Amsterdam 1974 redelijk/goed (nr: 18809)  Euro   11,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Huard, G.: L'art royall - Essai sur l'histoire de la franc-maçonnerie

Serious damage to bottom of spine, small strip of first free endpaper is missing, interior is good
paperback, ingenaaid 8vo+ 378 pps, french Marcel Giard, Paris 1930 moderate (nr: 7348)  Euro   17,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Jansen, E.J.: De vrijmetselarij en de Geschiedenis der laatste eeuwen, een historisch overzicht

Rug zwak, diverse beschadigingen aan exterieur
hardcover, half linnen 8vo+ 201 blz., nederlands Bekker, Amsterdam 1899 matig / geen stofomslag (nr: 4597)  Euro   18,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Jansen, E.J.B.: Wat is de vrijmetselarij? Een terugblik na haar bestaan van twee eeuwen

Rug gedeeltelijk open, enkele aantekeningen
paperback, ingenaaid, 8vo 179 blz., nederlands De R.K. boekencentrale, Amsterdam 1918 matig (nr: 20836)  Euro   10,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Junod, A.E.F. (vertaler): De vrijmetselarij in twee eeuwen tijds

Opnieuw van band voorzien
hardcover, half linnen 8vo+ 195 blz., bibliogr., nederlands van Dorp, Semarang- Soerabaja- 's-Gravenhage (plm. 1917) redelijk / geen stofomslag (nr: 4619)  Euro   20,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Kallweit, Adolf: Die Freimaurerei in Hessen-Kassel. Königliche Kunst durch zwei Jahrhunderte von 1743-1965

A few tears in jacket
paperback, sewed 8vo+ 347 pps., ind., ills., german Agis, Baden-Baden 1966 fair/good (nr: 18148)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Kat, Dr. W.: Een grootmeestersverkiezing in 1756

Nr. 4 van 550 genummerde exemplaren, gele strook rond rug verdwenen, rug matig gelijmd, enkele krabbels op voorpagina Getekend door de auteur
paperback, 4to+ 157 blz., ills., nederlands Loge La Bien Aimée, Amsterdam 1974 redelijk (nr: 21532)  Euro   40,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Keller, Ludwig: Die Sozietät der Maurer und die älteren Sozietäten. Eine geschichtliche Betrachtung im Anschluss an Herders Freimaurer-Gespräche. Vorträge und Aufsätze aus der Comenius Gesellschaft. Zwölfter Jahrgang. 2. Stück

Ex libris
quire 4to- 22 pps, german Weidmannsche Buchhandlung, Berlin 1904 fair/good (nr: 16168)  Euro   12,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Keller, Wilhelm: Geschichte des ekletischen Freimaurerbundes mit einer Einleitung in die Allgemeingeschichte der Fraimaurerei

Foxing, librarystamp on title-page, trace of removed label on front side, shelfwear
hardcover, halfcloth 8vo+ viii, 180 pps., german Ricker'sche Buchhandlung, Gieszen 1857 fair/good / no dj (nr: 17797)  Euro   100,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Keller, Wilhelm: Kurzgefasste Allgemeingeschichte der Freimaurerei. Ergänzungsblätter zu der Geschichte der Freimaurerei in Deutschland

pages unevenly trimmed, some damage to spine, a bit of foxing
paperback, sewed 8vo viii, 108 pps., german J. Rieker, Giessen 1860 fair (nr: 18387)  Euro   45,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Ladret, Albert: Le Grand Siècle de la Franc-Maçonnerie. La Franc-Maçonnerie lyonnaise au XVIIIe siècle

Laminated copy
paperback, sewed, 8vo+ 503 pps, french Dervy, Paris 1976 fair/good (nr: 17853)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Lagendijk, J.C.: Vrijmetselarij in Zeeland. De keerzijde van de medaille verlicht

hardcover, karton 4to+ 140 blz., ills., nederlands van Geyt Productions, Hulst 1992 goed / geen stofomslag (nr: 16338)  Euro   20,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Lang, Ossian: History of Freemasonry in the State of New York

Major staining of exterior. Handwritten greeting of the author to A.F.L. Faubel
hardcover, cloth 8vo- xiii, 225 pps., ind., ills., english Grand Lodge of New York, New York 1922 moderate / no dj (nr: 5154)  Euro   22,50
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Leadbeater, C.W.: Bijdragen uit de geschiedenis der vrijmetselarij

1e schutblad is verwijderd, zit in boeklon Ex libris
hardcover, linnen 4to- xii, 350 blz., ind., ills., nederlands Theosofische Vereenigings Uitgeversmaatschappij, Amsterdam 1928 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 18584)  Euro   55,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

LeFranc, Abt: De opgeligte sluier. De geheime genootschappen die de kerk en den staat bedreigen, ontmaskerd

Bovenzijde ruggen beschadigd, rug deel 2 ingescheurd, etiket op rug van elk deel
2 hardcovers, half leer 8vo 534, 423 blz., nederlands Gebroeders Langenhuysen, 's Gravenhage 1827 redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 17151)  Euro   450,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Loo, P.J. van: Geschiedenis van de Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden

paperback, ingenaaid 8vo+ 294 blz., ind., ills., frontisp., nederlands Maçonnieke Stichting Ritus en Tempelbouw 1967 goed (nr: 2849)  Euro   10,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Loo, P.J. van: Geschiedenis van het Hoofdkapittel der Hoge Graden in Nederland

Vlekje op voorpagina
softcover, ingenaaid, 8vo+ 132 blz., nederlands Opperbestuur der Hoge Graden 1964, 2e druk goed (nr: 20696)  Euro   12,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Loo, P.J. van: Inleiding tot de geschiedenis van het rituaal van de graad van souverein prins van het rozekruis

Exterieur licht roestvlekkig, titel op rug geschreven
paperback, ingenaaid, 8vo+ 113 blz., nederlands Opperbestuur der Hoge Graden 1960 redelijk/goed (nr: 21607)  Euro   10,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Naudon, Paul: Geschichte der Freimaurerei. Aus dem Französischen übersetzt und bearbeitet von Hans-Heinrich Solf

Former (lodge-)library book
hardcover, cloth 19,5 x 25,5 cm. 250 pps., ind., bibliogr., ills., frontisp., german Office du Livre, Fribourg 1982 fair / no dj (nr: 21678)  Euro   15,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Pick, Fred L./Knight, G. Norman: The pocket history of Freemasonry

Limited fading of text on spine
hardcover, cloth 11 x 17 cm. 294 pps., ind., english Frederick Muller, London 1953 fair/good / no dj (nr: 20453)  Euro   10,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Pott, Dr. P.H. (editor): ...om met u te werken... De traditionele arbeid in de Loges in Nederland in de tweede helft van de twintigste eeuw; een aanzet met een verantwoording

hardcover, linnen 4to- viii, 166 blz., frontisp., nederlands Maçonnieke Stichting Ritus en Tempelbouw, 's-Gravenhage 1984 goed/zeer goed / geen stofomslag (nr: 20722)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Rebold, Emmanuel: A General History of Freemasonry, based upon the ancient documents relating to, and the monuments erected by this fraternity, from its foundation in the year 715 B.C. to the present time

Exterior stained, endpapers replaced
hardcover, cloth 8vo+ 432 pps., ills., frontisp., english American Masonic Publishing Association, Cincinatti 1870 fair / no dj (nr: 17149)  Euro   90,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   More information

Rebold, Emmanuel: Algemeene geschiedenis der Vrijmetselarij, ontleend aan hare oude documenten en aan de door haar opgerichte denkteekenen van hare stichting in 715 voor chr. tot in 1870

Originele band met slijtagesporen, rug over 1,5 cm. aan onderkant open, etiket op voorkant. Vrij veel potloodaantekeningen
hardcover, linnen 8vo 372 blz., nederlands G.B. van Goor, Gouda 1872 redelijk / geen stofomslag (nr: 17798)  Euro   135,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Reinalter, Helmut: 2. internationale Tagung in Innsbruck 19./21. Mai 1995 an der Leopold-Franzens-Universität Innsbruck

paperback 4to- 122 pps, german Freimaurerischen Forschungsgesellschaft, Bayreuth 1996 very good (nr: 15442)  Euro   24,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Rossberg, Adolf: Freimaurerei und Politik im Zeitalter der französischen Revolution

Front hinge beginning, front cover therefore slightly displaced
hardcover, halfcloth 4to- 256 pps., ind., german Nordland, Berlin 1942 fair / no dj (nr: 14954)  Euro   55,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Rugg, Henry W.: History of Freemasonry in Rhode Island. Together with a full account of the Celebration of the One Hundreth Anniversary of the Grand Lodge of Rhode Island held June 24, 1891

Wear to spine, both endpapers (first and final) split at hinge
hardcover, cloth 8vo+ xx, 869 pps., ills., frontisp., english Freeman, Providence 1895 fair / no dj (nr: 21247)  Euro   85,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Schmidt, J.N.J.: Wurzeln der Freimaurerischen Gemeinschaft. Rückblick und Ausblick

paperback 8vo 126 pps, german Origo, Zürich 1st ed. 1961 good (nr: 16499)  Euro   12,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Six, Franz Alfred: Studien zur Geistesgeschichte der Freimaurerei

Pencilmarkings, label on spine, bottom of spine damaged, a few pages are detached but all pages are present. "politically correct" (1942!)
paperback, sewed 8vo 176 pps, german Hanseatische Verlangsanstalt, Hamburg 1942, 2nd ed. moderate (nr: 17421)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Steffens, Manfred: Freimaurer in Deutschland. Bilanz eines Vierteljahrtausends

hardcover, cloth 4to- 636 pps., ind., german Christian Wolff, Flensburg 1964 good/very good / no dj (nr: 18585)  Euro   45,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Vibert, Lionel: The Story of the Craft, A Simple account of the Development of Freemasonry

Damage to top and bottom of spine, partially repaired
hardcover, cloth 8vo- 88 pps, english Spencer, London not dated [1920?] fair / no dj (nr: 20425)  Euro   20,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Visser Smits, Dr. D. de: Vrijmetselarij, geschiedenis, maatschappelijke beteekenis en doel

Rug slecht, etiket op rug, enige stempels in boek
hardcover, linnen 4to 318 blz., ind., nederlands Van Dorp, Soerabaja 1931 matig / geen stofomslag (nr: 22242)  Euro   22,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Visser Smits, Dr. D. de: Vrijmetselarij, geschiedenis, maatschappelijke beteekenis en doel

Bijzonder luxe uitgave in leer met goud op snee. In deze uitvoering zeer zeldzaam. Slijtage aan leer Ex libris
hardcover, leer 4to 318 blz., nederlands Van Dorp, Soerabaja 1931 goed / geen stofomslag (nr: 18175)  Euro   175,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

Vos, J.: Facetten van 175 jaar Vrijmetselarij in Zwolle

Enkele vlekjes
katern, 20 x 20 cm. 28 blz., ills., nederlands zonder jaar redelijk/goed (nr: 20562)  Euro   8,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

Weir, John [ed.]: Roberts Burns. The Freemason

A few stains in introductory pages
hardcover, cloth 4to- xi, 131 pps., ills., english Lewis Masonic 1996 good / dj good (nr: 21240)  Euro   27,50
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

Weston, R.C.G.: Centennial History of the New Zealand Pacific Lodge No. 2, 1842-1942

Top and bottom of spine slightly bumped, a few notes
hardcover, cloth 8vo+ 330 pps., ind., ills., frontisp., english New Zealand Pacific Lodge, Wellington 1942 fair/good / no dj (nr: 20177)  Euro   32,50
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: [No title]a booklet issued by the Supreme Grand Royal Arch Chapter of Scotland containing the Ceremony of Advancement

Trace of removed label around spine
hardcover, cloth 12mo 61 pps, english not dated fair / no dj (nr: 18666)  Euro   7,50
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: 175 jaren nederlandsche vrijmetselarij

hardcover, 4to- 171 blz., frontisp., nederlands Becht, Amsterdam 1931 goed / geen stofomslag (nr: 20556)  Euro   18,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: 225 jaar Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden

Bijlage bij het A.M.T. september 1981, 1 pagina (met coupon) is verwijderd, geen tekstverlies in artikel, ex libris in voorpagina gestanst
katern, 8vo 13 blz., ills., nederlands 1981 redelijk (nr: 20740)  Euro   2,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Bijdrage tot de geschiedenis der Orde van Vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden in de jaren 1933-1936

paperback, ingenaaid 8vo 221 blz., nederlands Becht, Amsterdam 1936 matig (nr: 4873)  Euro   18,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Bijdrage tot de geschiedenis van de afdeling van de meestergraad der nederlandse vrijmetselarij

Pagina's zitten los, maar geen ontbrekende pagina's, veel potloodaantekeningen
paperback, 8vo+ 76 blz., nederlands 1978 matig (nr: 22774)  Euro   5,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Bijdrage tot de geschiedenis van de Nederl:. Vrijm:.

Slijtagesporen langs randen, rug vervangen
hardcover, karton 8vo+ 237 blz., nederlands Gebr. Giunta d'Albani, den Haag 1894 redelijk / geen stofomslag (nr: 9878)  Euro   25,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Congrès des Loges du Sud. Compte rendu des Travaux du Premier Congrès Tenu a Toulouse Les 30 et 31 Mai, 1er et 2 Juin 1909

Originally published in paperback edition, but later a cover was added
hardcover, halfcloth 8vo+ 156 pps, french Berthoumieu, Toulouse 1909 good / no dj (nr: 16919)  Euro   25,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   More information

---: Das Freimaurerlogen-Museum in Nürnberg

Reprint of the 1938 edition. Antimasonic. Gothic printing Ex libris
paperback a4 56 pps., ills., german not dated good (nr: 15719)  Euro   25,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: De nagedachtenis van wijlen Willem Holtop, reg.'. Mr.'. van de A.'. Loge La Charité, gevestigd in het O.'. van Amsterdam. Plegtig gevierd den 10 D.'. der 7 M.'. 5835

Nieuw ingebonden
hardcover, half linnen 8vo+ 62 blz., frontisp., nederlands C.M. Ferrari, Amsterdam zonder jaar [1835?] redelijk/goed / geen stofomslag (nr: 18964)  Euro   120,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Freimaurer in 20. Jahrhundert. Die weisse Lilie, heft 38

quire 8vo 76 pps., ills., german Amt für Oefentlichkeitsarbeit der Vereinigten Groszlogen von Deutschland 1968 fair/good (nr: 14350)  Euro   8,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Fünf frühe Freimaurerreden 1726 - 1737. Quellenkundliche Arbeiten der Freimaurerischen Forschungsgesellschaft e.V. und der Forschungsloge der Vereinigten Groszlogen von Deutschland. Bruderschaft der deutschen Freimaurer Quatuor Coronati Bayreuth. Heft 2

Cover replaced
hardcover, cloth 8vo+ 63 pps., ind., ills., german Bauhütten Verlag, Frankfurt/Main 1966 good/very good / no dj (nr: 18662)  Euro   10,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Gedenkboek van de Vrijmetselarij in Nederlandsch Oost-Indië, 1767-1917. Uitgegeven door de oudste der drie Werkplaatsen op Java "De Ster in het Oosten", Weltevreden, "La Constante et Fidèle", Semarang, "De Vriendschap", Soerabaia

Opvallende slijtageplekken op linnen, enige slijtage aan bevestiging boekblok/rug. Op plaatsen vergeling
hardcover, linnen 34 x 24,5 cm. 694 blz., ind., ills., nederlands Van Dorp zonder jaar [1917?] redelijk / geen stofomslag (nr: 19728)  Euro   300,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Getallen en grafieken. De ontwikkeling van het ledental der orde van 1946 tot 1990

katern 8vo 36 blz., nederlands Orde van Vrijmetselaren onder het grootoosten der Nederlanden 1991 zeer goed (nr: 17052)  Euro   8,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Grand Lodge, 1717-1967

Contributions from different authors.
hardcover, cloth 8vo+ 336 pps, english 1967 good / no dj (nr: 2985)  Euro   17,50
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Het Zestigjarig Jubelfeest van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlanden, als Groot-Meester nationaal der Orde van Vrijmetselaren in het Koninkrijk der Nederlanden, onderhoorige kolonien en landen, gevierd 27 julij 1876

Rug en hoeken beschadigd, enige slijtage aan verbinding boekblok-rug. Met fraaie uitvouwplaat
hardcover, karton 4to- 170 blz., nederlands Gebr. Giunta d'Albani, 's-Gravenhave 1877 redelijk / geen stofomslag (nr: 18388)  Euro   125,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Histoire de la grande loge nationale française 1913-1963, jubilé de la maçonnerie régulière en France

A bit of wear, bottom of spine poor, 1 page with photo is semi-detached
paperback, sewed 18 x 22 cm. 162 pps., ills., french 1963 fair (nr: 19873)  Euro   14,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Honderd vijftig jaren afdeling van de meestergraad

katern 8vo 28 blz., nederlands 1969 goed (nr: 3161)  Euro   5,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Lijst van Loges welke onder het Grootoosten der Nederlanden en Loges, welke onder buitenlandse grootmachten op nederlands gebied gewerkt hebben

Paginaranden licht roestvlekkig
paperback, ingenaaid 8vo+ xxvii, 157 blz., nederlands zonder jaar [1961?] redelijk/goed (nr: 19866)  Euro   20,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Our First 55 Years of Masonry

First free endpaper is missing
hardcover 8vo+ 213 pps, english West Lafayette Lodge Nr. 742 F. & A.M. (1980?) fair / no dj (nr: 7310)  Euro   13,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Resolutien der Groote Loge

Omvangrijke en unieke collectie documenten mbt de interne organisatie van de vrijmetselarij in Nederland en in de Bataafse Republiek. Het gaat om plm. 3750 tekstpagina's en plm. 460 documenten, samengebracht in 8 monumentale banden. Een aanzienlijk deel van de documenten is ondertekend door de grootsecretaris of andere grootofficieren. Resolutieën, verslagen en mededelingen van uiteenlopende aard. Door foutief vouwen of te strak inbinden is in zeer enkele gevallen sprake van klein tekstverlies. Door de leeftijd is een aantal pagina's geel of bruin verkleurd. Band 1: Resolutien van het groot-oosten der bataafsche republiek 1797-1808 Band 2: Resolutien van het groot-oosten in Holland 1809-1819 Band 3: Resolutien der groote loge van Holland 1820-1829 Band 4: Resolutien der groote loge van bestuur 1830-1839 Band 5: Resolutien van het groot-oosten 1840-1854 Band 6: Resolutien van het groot-oosten 1855-1864 Band 7: Resolutien van het groot-oosten 1865-1874 Band 8: Resolutien van het groot-oosten 1875-1889
8 hardcovers, half leer 21 x 32 cm. plm. 3750 blz., nederlands 1797-1889 goed / geen stofomslag (nr: 20237)  Euro   7.000,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Meer informatie

---: Thoth 27(1976)1-2, leerling-nummer

Dr. G.B.W. Borrie: Simon Marius Hugo van Gijn (1848-1937) Regen en vrijmetselaar
paperback, ingenaaid 8vo+ 78 blz., ills., nederlands Maçonnieke Stichting Ritus en Tempelbouw 1976 goed/zeer goed (nr: 18755)  Euro   8,00
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

---: Transactions of the Ordinary Annual Meeting of The Provincial Grand Lodge in South Africa (Transvaal excepted) Under the Grand East of the Netherlands, held in the Temple of The Lodge "De Goede Hoop", at 7.45 p.m., On Saturday, 1st September, 1928; and...

hardcover, cloth 8vo 31 pps, english not dated [1928?] good / no dj (nr: 15878)  Euro   10,00
Add to shoppingcart   View shoppingcart   Photo

---: Vrijmetselarij 1756-1956

hardcover, linnen 4to 192 blz., nederlands van Dishoeck, Bussum 1956 goed / geen stofomslag (nr: 5882)  Euro   12,50
Toevoegen aan winkelwagen   Bekijk winkelwagen   Foto

|Actuele catalogus |Bestellen? |Verzendkosten/voorwaarden ||Kunt U geen email versturen?|
|Links |Home |Spirituele Agenda voor Twente |
Wij zijn altijd geïnteresseerd in inkoop